تناسب اندام شما در کنار سلامتی‌تان ارزشمند است

امروزه اغلب ما با مشغله های زیادی که در زندگی هایمان وجود دارد، نمی توانیم الگوی غذایی سالمی داشته باشیم؛ درگیری های فکری، شاغل بودن، مسئولیت های مختلف و البته هزینه های زیاد زندگی همه از مواردی هستند که به نوعی داشتن سبک زندگی سالم و کاهش وزن را برای ما سخت می کنند.

در اینجا من و همکارانم آماده ایم تا شما را برای داشتن سبک زندگی سالم تر همراهی کنیم. اگر می خواهید برای ارتقای سلامتی خود و داشتن حال بهتر به تناسب اندام برسید، متخصصین پازیتیو برای کمک به شما آماده هستند!

پازیتیو برای شما یک رژیم غذایی سفت و سخت با موادغذایی دور از دسترس طراحی نمی کند.

تمام تلاش ما این است که شما بتوانید قدم به قدم الگوی زندگی سالم تری را بسازید.

برنامه غذایی که برای شما تنظیم می شود کاملا شخصی سازی شده است.

هیچ رژیم غذایی وجود ندارد که برای همه افراد مناسب باشد. از این رو کلینیک تغذیه پازیتیو یک پرسشنامه ویژه طراحی کرده که با جواب به آن می‌توانید بفهمید چه رژیم غذایی مناسب شماست.

انواع رژیم‌ها

رژیم مدیترانه‌ای

رژیم مدیترانه‌ای بیشتر از اینکه یک رژیم غذایی سفت و سخت باشد، یک نوع سبک زندگیست! سبک زندگی مردم ایتالیا، یونان، اسپانیا و دیگر کشورهای اطراف مدیترانه. چندین سال قبل مشخص شد افراد این مناطق به نسبت دیگر افراد سالمتر هستند و کمتر دچار بیماری‌های قلبی می‌شوند. علت هم این بود که تغذیه خاص این افراد دلیل سلامت آنها بوده است. شخصا خیلی دوست ندارم واژه “رژیم” را برای این سبک زندگی بکار ببرم. زیرا در الگوی غذایی مدیترانه‌ای قرار نیست ماده غذایی خاصی حذف شود. قرار نیست گرسنگی بکشیم، تنها کافیست الگوی غذاییمان به طور کلی سالم باشد.

طبق تجربه فهمیدم سخت‌ترین قسمت برای ایرانیان در پیروی از رژیم مدیترانه‌ای عدم تطابق کامل غذاهای ایرانی و مدیترانه‌ای است. بنابراین با ترکیب نظر آشپزان حرفه‌ای و علم تغذیه سعی کردم دستور پخت‌های جدیدی که هم مطابق ذائقه ایرانیست و هم با معیارهای الگوی غذایی مدیترانه‌ای همخوانی دارد را بسازم و به مراجعه کنندگانم بدهم.

ویژگی‌های خاص این رژیم:

 • بهترین رژیم غذایی
 • سالمترین رژیم غذایی برای افراد دیابتی
 • بهترین رژیم غذایی برای سلامت قلب
 • پیروی آسان

درخواست وقت مشاوره رژیم مدیترانه‌ای

رژیم کتوژنیک

تا اسم رژیم کتوژنیک به زبان می‌آید، افراد به دو جبهه تقسیم می‌شوند: مخالفان سرسخت و موافقان متعصب! خب راستش من با هر دو گروه مخالفم!
با وجود تعداد بسیار زیادی مقالات و تحقیقات علمی در مورد رژیم کتوژنیک نمیتوان اثر این رژیم بر کاهش وزن را رد کرد. از طرف دیگر نمی‌توان به همه افراد گفت که از رژیم کتوژنیک پیروی کنند.
رژیم کتوژنیک مانند یک شمشیر دو لبه است که رعایت اصولی آن شما را به سرعت به سمت نتیجه دلخواهتان می‌برد اما سهل انگاری در انجام همه قوانین آن میتواند به شما آسیب برساند. دلیل هم این است که عموما تصور میشود برای انجام رژیم کتوژنیک تنها حذف کربوهیدرات و نشاسته کافیست. اما تنها حذف کربوهیدرات به معنی رژیم کتوژنیک نیست!
میزان و نوع مصرف چربی، پروتئین، مکمل ها و معجون‌های مختلف تفاوت یک رژیم کتوژنیک اصولی و غیر اصولی است. از این رو در این دوره تلاش می‌کنم برای هر فرد به صورت جداگانه و اختصاصی یک برنامه غذایی تنظیم کنم.

ویژگی‌های خاص این رژیم:

 • کاهش وزن سریع
 • قابل استفاده در گروه خاصی از افراد
 • محدودترین نوع رژیم
 • قابل استفاده در کوتاه مدت

درخواست وقت مشاوره رژیم کتوژنیک

مطالعه بیشتر در مورد رژیم کتوژنیک

lowcarb

رژیم لوکارب (Low Carb)

الگوی غذایی در رژیم لوکارب (low carb) چیزی ما بین رژیم کتوژنیک و مدیترانه‌ای است. در واقع سختی‌های رژیم کتوژنیک را ندارد اما به اندازه رژیم مدیترانه‌ای آزاد نیست.
تمرکز اصلی این رژیم مصرف غلات کامل (یعنی غلات پرفیبر) و چربی‌های سالم است. علاوه بر اینکه رژیم لوکارب می‌تواند سرعت کاهش وزن را تسریع کند، برای بسیاری از مشکلات مثل کبد چرب و چربی خون بسیار مفید است.

ویژگی‌های خاص این رژیم:

 • کاهش وزن سریع
 • میزان سختی متوسط

درخواست وقت مشاوره رژیم لوکارب (low carb)

fasting

رژیم فستینگ

بیشتر رژیم‌های غذایی بر “نوع” و “مقدار” غذای مصرفی تمرکز دارند. مثلا رژیم کتوژنیک بر کاهش مصرف کربوهیدرات و افزایش مصرف چربی تاکید دارد. اما رژیم روزه داری عمدتا بر زمان غذا خوردن تمرکز دارد. بر این اساس چندین نوع رژیم فستینگ وجود قابل استفاده می‌باشد:

رژیم 5-2: در این رژیم، 5 روز در هفته به اندازه معمول غذا میل می‌کنید اما 2 روز در هفته، به شدت میزان غذای مصرفیتان را کاهش می‌دهید.

رژیم 16-8: در این رژیم 16 ساعت در روز تنها باید آب مصرف کنید و 8 ساعت طبق برنامه غذایتان مجاز به مصرف غذا هستید.

البته انواع دیگر رژیم روزه داری نیز وجود دارد.

هیچ کدام از این رژیم‌ها به دیگری برتری ندارد و بسته به شرایط شما یکی از انواع رژیم فستینگ ممکن است برای شما بهتر باشد.

ویژگی‌های خاص این رژیم:

 • برای بعضی‌ها آسان و برای بعضی‌ها سخت.
 • کاهش وزن سریع.
 • دارای عوارض جانبی در ابتدای رژیم
 • در همه افراد قابلیت استفاده ندارد.

در مجله پازیتیو بطور کامل درباره این رژیم توضیح داده‌ایم.

درخواست وقت مشاوره رژیم فستینگ

سوالات متداول:
روش دریافت برنامه غذایی از پازیتیو چطور است؟

ابتدا از اینجا یک زمان مشاوره رزرو کنید و در ساعت مشخص شده با متخصص پازیتیو صحبت کنید.

روش ارتباط با متخصص چگونه است؟

در زمان مشخص شده، می‌توانید به صورت صوتی یا تماس تصویری با متخصص صحبت کنید.

مدت زمان مشاوره چقدر است؟

مدت زمان مشاوره ۴۰ دقیقه است.

آیا در طول دوره پشتیبانی دریافت می‌کنم؟

بله به نظر ما دریافت برنامه غذایی بدون پیگیری و پشتیبانی هیچ معنایی ندارد. همواره در طول دوره با متخصصین ما در ارتباط هستید.

چقدر طول می‌کشد رژیم غذاییم آماده شود؟

حدودا ۲۴ ساعت بعد از اتمام مشاوره. زیرا برنامه غذاییتان توسط نرمافزار یا ربات آماده نمی‌شود بلکه هر برنامه را متخصصین برای خودتان آماده می‌کنند.

آیا برنامه غذایی طبق غذای سفره است؟

در پازیتیو معتقد هستیم ما تغذیه می‌کنیم تا زندگی کنیم، نه اینکه بخاطر تغذیه زندگی کنیم. پس تغذیه و غذا نباید دست و پا گیر و به نوعی باعث برهم خوردن آسایش ما شود. پس غذاهایی در منوی شما وجود دارد که مطابق با عادات شما باشد.

میزان کاهش وزن چقدر است؟

هر مقداری که متخصص شما تشخیص دهد! به طور کلی کاهش وزن بیشتر از ۲ تا ۴ کیلوگرم در ماه توصیه نمی‌شود مگر در افرادی که دارای چاقی شدید هستند.